Lucas Arts

Lucas Arts to firma zajmująca się zarówno produkcją, jak i wydawaniem gier wideo. Firma została założona na początku lat 80. XX wieku w jednym z amerykańskich miast. W dotychczasowym dorobku znaleźć można znane serie, takie jak Star Wars czy Monkey Island. Do tej pory powstało kilkadziesiąt wydań gier nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Jedną z pierwszych była gra zręcznościowa Star Wars: Rebel Assault. Głównym bohaterem jest pilot, który staje do nierównej walki z imperium. Gra cieszyła się z dużą popularnością, dlatego postanowiono wyprodukować kolejne jej wersje. Ukazywały się one systematycznie w dość krótkich odstępach czasowych. Jedną z najnowszych propozycji jest gra Kinect Star Wars, w której gracze sterują losami Rycerzew Jedi.

Gracze mają do dyspozycji miecze świetlne oraz magiczną moc. Gra Star Wars doczekała się także wydania w wersji LEGO. Do tej pory powstało kilka takich produkcji. W latach 90. XX wieku premierę miała inna znana seria tej firmy.

Monkey Island zdobyła uznanie klientów na całym świecie. Pierwsza wersja zaliczała się do gier typowo przygodowych. Głównym bohaterem jest początkujący pirat. Jego głównym zadaniem jest ocalenie ukochanej, którą porwał inny pirat. Bohater musi znaleźć załogę statku, która razem z nim wypłynie na niechlubnie osławioną Małpią Wyspę.

W kolejnych wydaniach producenci zadbali o rozmaite unowocześnienia i udogodnienia. Za każdym razem fabuła tej gry może wydawać się zaskakująca. Z tego powodu sprzedaż gier z tej serii osiągnęła bardzo wysoki poziom.